Tervezze meg BESS telephelyének elrendezését másodpercek alatt — próbálja ki INGYEN.
28 Manufacturers

BESS PCS-gyártók

Hasonlítson össze teljesítmény-átalakító rendszereket C&I és utility-scale BESS-projektekhez.

PCS illustration
28 manufacturers
Manufacturer ▲ Region ▲ PCS Type ▲ Products ▲ Founded ▲ Ownership ▲
ATESS Power China — PCS1200HV/1500HV (1,200-1,500 kW), PCS1000/1000HV (1,000 kW), PCS250S/350S (250-350 kW), PCS100/250/500/630 (100-630 kW) 2017 Private
Delta Electronics Taiwan — M80U BESS PCS, H Series PCS, E Series Inverter 1971 Listed
Dynapower USA — CPS-2500 (2,400 kW), CPS-1250 (1,200 kW), MPS-125 (125 kW) 1963 Private
EPC Power USA — M System 5.37 MVA SiC PCS, CAB1000 1-6 MW BESS Platform 2010 Private
FREQCON Germany — MSC (350–2,000 kW) 1988 Private
Fronius Austria — Tauro Eco 50-100 kW, Symo GEN24 Plus, Primo GEN24 Plus 1945 Private
GoodWe China — ET Plus Series, HT Series 100-250 kW, SDT Series C&I 2010 Listed
Hitachi Energy Switzerland — WD4 (5,688 kW), WD3 (3,804 kW), AMPS (3,174 kW) 2020 Listed
Huawei Digital Power China — LUNA2000-200KTL (200 kW), LUNA2000-213KTL-H0 (213 kW) 2021 Private
Hyosung Heavy Industries South Korea — ESS Power Conversion System 1966 Listed
Ingeteam Spain — INGECON SUN STORAGE 350TL (346 kVA), INGECON SUN STORAGE M Series (4,540 kVA), INGECON SUN STORAGE C Series HV (3,928 kVA), INGECON SUN STORAGE 430 DC-DC (432 kW), INGECON SUN STORAGE 100TL (100 kW) 1941 Private
JDEnergy China — Modular PCS 2018 Private
Kehua China — BCS100K~500K-A (500 kW), BCS1000K~1250K-C-HUD-NP (1,250 kW), BCS1250K-C-HUD (1,250 kW), BCS1250-1725K-B-HUD (1,725 kW) 1988 Listed
Megarevo China — MEGA0500 (500 kW), MEGA0630 (630 kW), MEGA0030TS-MEGA0500TS (30-500 kW), MPS0030-MPS0500 (30-500 kW) 2018 Private
Merus Power Finland — Merus PCS, Merus STATCOM 2005 Listed
NR Electric China — PCS-9567-2500 (2,500 kW), PCS-9567-1750 (1,750 kW) 1995 Private
Nidec Industrial Solutions France — PCS (2,217 kVA), PCS (4,780 kVA), PCS (5,057 kVA) 1973 Listed
Power Electronics Spain — PCSM IEC (4,200 kVA), PCSM UL (4,200 kVA), Multi PCSM IEC (4,200 kVA), Multi PCSM UL (4,200 kVA), PCSK (4,390 kVA), Multi PCSK (4,390 kVA) 1990 Private
Renepoly China — PCS210 Cabinet (210 kW), PCS315 Cabinet (315 kW), PCS420 Cabinet (420 kW) 2016 Private
SMA Solar Technology Germany — Sunny Central UP, Sunny Central Storage UP, Sunny Central Storage UP-S, Sunny Central Storage UP-S-US, Sunny Tripower Storage X, CORE1 1981 Listed
Siemens Energy Germany — SINACON PCS 2020 Listed
Sigenergy China — C&I Hybrid Inverter (50 kW to 110 kW) 2022 Listed
Sineng Electric China — EH-0200/0215-HA-M (200 kW / 215 kW), EH-0250-HA-M (250 kW), EH-0430-HA-M (430 kW), EH-1250-HB-UD (1,250 kW), EH-1725-HB-UD (1,725 kW), EH-1725/2000-HA-UD (1,725 kW / 2,000 kW) 2004 Listed
Sinexcel China — Sirius 135K PCS, 1725 kW Modular PCS, S Series 30-150 kW 2009 Listed
SolaX Power China — ORI-P2500 (2,500 kVA), ORI-P5000 (5,000 kVA), ORI-P7500 (7,500 kVA) 2012 Listed
WSTECH Germany — APS Series (1,250–5,000 kVA), MCS Series (3,130–7,500 kVA) 2001 Private
ZTT Group China — 3S-Integrated PCS 1992 Listed
Zhiguang Electric China — Utility PCS 1999 Listed

Mi az a PCS?

A PCS (teljesítmény-átalakító rendszer) az akkumulátor DC blokkjainak egyenáramát hálózattal kompatibilis váltóárammá alakítja — és töltés közben fordítva. Ez az interfész a tároló és a hálózat között, és meghatározza a BESS hálózati szolgáltatási képességeit: reaktív teljesítmény kompenzáció, frekvenciatámogatás, feszültségbeesés-tűrés és egyre inkább grid-forming képességek. A beszerzési csapatok számára a PCS a cellák utáni második legnagyobb költségközpont, és meghatározó a konverziós hatásfok, a hálózati megfelelés és a bevételi rugalmasság szempontjából.

A PCS-topológiák két fő kategóriába sorolhatók: centralizált PCS (egy nagy konverter kluszterenként) és string PCS (egy konverter DC blokkonként). A centralizált topológiák alacsonyabb MW-onkénti költséget kínálnak, míg a string rendszerek redundanciát, független MPPT-t és egyszerűsített karbantartást biztosítanak. Az iparág a grid-forming PCS-képességek felé halad, amelyeket az átviteli rendszerirányítók és a hálózati csatlakozási kódexek egyre inkább megkövetelnek.

Mit érdemes összehasonlítani PCS-ek értékelésekor

A(z) előválogatásakor egy BESS-projekthez ezek azok a legfontosabb műszaki specifikációk, amelyeket az EPC-vállalatok, projektfejlesztők és rendszerintegrátorok jellemzően értékelnek:

Névleges teljesítmény
125 kW – 7,5 MW
A magasabb egységenkénti névleges teljesítmény csökkenti a rendszer komplexitását. A választás a projekt architektúrájától (centralizált vagy string) és a szükséges redundanciaszinttől függ.
Konverziós hatásfok
> 98%
Csúcshatásfokként mérve, névleges teljesítményen. A magasabb hatásfok közvetlenül javítja a teljes ciklushatékonyságot és az arbitrázsból származó bevételt.
Topológia
2 szintes, 3 szintes, moduláris
A 3 szintes topológiák alacsonyabb harmonikus torzítást és magasabb hatásfokot kínálnak. A moduláris kialakítások megkönnyítik a karbantartást és a redundanciát.
Hálózati szolgáltatások
Grid-forming és hálózatkövető
A grid-forming PCS önállóan képes feszültséget és frekvenciát létrehozni — ezt az átviteli rendszerirányítók és hálózati csatlakozási kódexek egyre inkább megkövetelik új BESS-projekteknél.
Hűtési módszer
Folyadékhűtés vagy léghűtés
A folyadékhűtés magasabb teljesítménysűrűséget és kompaktabb kialakítást tesz lehetővé. A léghűtés egyszerűbb és kevesebb karbantartást igényel.
Tanúsítványok
IEC 62477, IEEE 1547
IEC 62477 (teljesítményelektronikai berendezések biztonsága), IEEE 1547 (elosztott erőforrások csatlakoztatása). A regionális hálózati csatlakozási kódexeket (pl. Magyarországon a MAVIR hálózati csatlakozási feltételeit) külön igazolni kell.

Gyakran ismételt kérdések

Mi a PCS szerepe egy BESS-projektben?
A PCS (teljesítmény-átalakító rendszer) az a teljesítményelektronikai berendezés, amely az akkumulátor egyenáramát hálózattal kompatibilis váltóárammá alakítja és fordítva. Szabályozza a töltési és kisütési ciklusokat, a hatásos és meddő teljesítményt, és hálózati szolgáltatásokat nyújt, mint a frekvenciatámogatás és a feszültségbeesés-tűrés. A utility-scale BESS-ben a PCS önálló komponens; az AC blokkokban integrálva van.
Mi a különbség a grid-forming és a hálózatkövető PCS között?
A hálózatkövető PCS fáziszárt hurok (PLL) segítségével szinkronizálódik a hálózat meglévő feszültségéhez, és stabil hálózatra van szüksége a működéshez. A grid-forming PCS önállóan képes feszültséget és frekvenciát létrehozni, hasonlóan egy szinkrongéphez — függetlenül is működhet, és szintetikus tehetetlenséget biztosít. A grid-forming képességeket az átviteli rendszerirányítók egyre inkább megkövetelik, ahogy nő az inverteres termelés aránya.
Hogyan befolyásolja a PCS hatásfoka egy BESS-projekt jövedelmezőségét?
A PCS hatásfoka közvetlenül hat a BESS teljes ciklushatékonyságára — a konverziós veszteség minden százalékpontja csökkenti az egyes ciklusokban elérhető energiát. Egy 100 MW-os rendszer esetében 1%-kal alacsonyabb hatásfok az éves arbitrázsbevételt több százezer euróval csökkentheti. A magasabb hatásfok javítja a rendszerszintű szolgáltatásokból származó bevételt is, mivel több felhasználható teljesítmény áll rendelkezésre a csatlakozási ponton.
Mi a különbség a centralizált és a string PCS között?
A centralizált PCS több DC blokkot csatlakoztat egyetlen nagy teljesítményű konverterhez. Ez a kialakítás alacsonyabb MW-onkénti költséget kínál, de DC gyűjtősíneket igényel és kevesebb redundanciát biztosít. A string PCS minden DC blokkhoz dedikált konvertert rendel. Ez redundanciát biztosít (egy PCS meghibásodása nem érinti az egész rendszert), lehetővé teszi a stringenkénti független vezérlést, és egyszerűsíti a karbantartást és a kapacitásbővítést.

Más kategóriák böngészése

Akkumulátorcellák 24 Gyártók
DC blokk 44 Gyártók
AC blokk 45 Gyártók
Erőműirányítás 22 Gyártók

Ön BESS PCS-gyártó?

Igényelje ingyenes listázását, vagy váltson prémium profilra a nagyobb láthatóságért az EPC-vállalatok és projektfejlesztők körében.

Cége regisztrálása